TĘSKNIĄC ZA MIŁOŚCIĄ
2 listopada 2018
UCISZYĆ ZŁO
3 listopada 2018

Apostoł

Najnowszy film Garetha Evansa, twórcy kultowego już The Raid. Akcja filmu rozgrywa się na początku XX wieku. Głównym bohaterem jest Thomas Richardson, w rolę którego wcielił się Dan Stevens. Na ekranie zobaczymy takich aktorów jak:Dan Stevens, Michael Sheen, Lucy Boynton, Bill Milner oraz Mark Lewis Jones. Film wyróżnia się niezwykłą brutalnością.

W poszukiwaniu siostry

Thomas Richardson jest mężczyzną, który w wyniku pewnych zdarzeń z przeszłości utracił wiarę w Boga. Początkowo jest on uznawany przez swoją rodzinę za zmarłego. Zostaje on jednak odnaleziony przez współpracownika swego ojca i sprowadzony do domu, gdzie dowiaduje się, iż jego siostra została porwana przez religijną sektę, która czci bezimienną boginię i zamieszkuje wyspę Erisden. Społeczność wyspy tworzy hermetyczne społeczeństwo, które opiera się na tajemniczych religijnych wierzeniach. Sekta wzywają ojca kobiety do zapłaty okupu, ten jednak jest stary i zniedołężniały. Thomas, pomimo nienawiści do swojego ojca sam postanawia wyruszyć na wyspę, aby uwolnić siostrę. Kiedy dociera na miejsce, musi wtopić się w tłum. Pod przykrywką nowego członka społeczności próbuje odnaleźć siostrę. Na wyspie Thomas poznaje przywódcę sekty – Malcolma, który nie jest jednak największym zagrożeniem.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok